KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 8548251
*
nr 854 8251
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 21/110, motivets mått: 30x24
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2013
kl 18:23:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 23:19:37
1
200 kr
21/10 14:18:31
2
200 kr
21/10 14:19:06
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Alain Soucasse
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
nr 854 8251
Alain Soucasse
(f. 1951), Sverige
Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 21/110, motivets mått: 30x24
Alain Soucasse, född 1951, fransk-svensk målare.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/10 23:19:37 | 1 | 200 kr |
| 21/10 14:18:31 | 2 | 200 kr |
| 21/10 14:19:06 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



